Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2019 r

 

Imieniny obchodzi: Maria, Stefan, Eustachy  

 
 
 

 

 

 
   

 
   

 
   

 

  Wiadomości dla stowarzyszeń i klubów
                             
  Informacje o konkursach i szkoleniach

  Aktualności o ruchu abstynenckim

 
 
Realizacja Projektu Wspólnie Znaczy Lepiej dofinansowanego z FIO
Data dodania: 01.01.2019

 
Krajowa Rada realizuje Projekt z FIO i w roku 2019 wkraczamy w proces standaryzacji Związków Wojewódzkich, jako organizacji parasolowych w branżowej sieci stowarzyszeń abstynenckich.

Korzystając z doświadczeń przy opracowaniu standardów dla organizacji lokalnych powołaliśmy zespół ekspertów wyłoniony z pośród doświadczonych osób w pracy NGO i samorządach. Chcemy zapewnić różnorodność środowisk, pozwalającą na opracowanie jak najbardziej dopasowanych standardów do potrzeb ruchu abstynenckiego. Do zespołu zaprosiliśmy przedstawicieli samorządu wojewódzkiego z działu polityki społecznej – współpracy z NGO, ekspertów d.s. standaryzacji z organizacji pozarządowych, doświadczonych liderów środowiska trzeźwościowego.

Zespół będzie pracował na spotkaniach roboczych (6 spotkań po 2 w miesiącu) oraz korzystając z platformy internetowej między spotkaniami. Produktem końcowym będą wypracowane standardy pracy organizacji związkowych na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym, w zakresie:
a) świadczenia usług dla osób i rodzin z problemem uzależnień, wspierania inicjatyw obywatelskich,
b) zarządzania organizacją związkową, kierowania zespołem wolontariuszy
c) pracy wewnętrznej w ramach struktury federacyjnej, wspierania przez organizacje federacyjne innych podmiotów III sektora
d) pracy zewnętrznej, udziału w realizacji i monitoringu polityk społecznej, nawiązywania porozumień i koalicji.

Po zakończeniu pracy zespołu ekspertów standardy zostaną zredagowane, opublikowane i udostępnione wszystkim związkom i zainteresowanym organizacją.
[wróć do aktualności]

     

odwiedzin:482 dzisiaj:152 on-line:3
Copyright © 2009-2019 by Krajowa Rada Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich
Creative Stanley & Włodek